١٣٩٩/٠٥/١١ ٤:٥٨ ب ظ
کد خبر : ٥٣٣٠١٦
کدام گروه از بازنشستگان مشمول همسان‌سازی حقوق نشده‌اند؟
اقتصاد ایران آنلاین: رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در نامه‌ای به رییس سازمان برنامه و بودجه خواستار توجه به بازنشستگان غیرهیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی برای همسان‌سازی حقوقشان شد.

به گزارش اقتصاد ایران آنلاین:
 

در نامه حمیدرضا حاجی‌بابایی خطاب‌به محمدباقر نوبخت آمده است:

«با توجه به تصمیم دولت مبنی بر اجرایی نمودن قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری ولشکری در حد ۹۰ درصد حقوق شاغلین و همتراز آن‌ها از ابتدای مهرماه سال جاری، تعدادی از بازنشستگان غیرهیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی پژوهشی وابسته به وزارت علوم در نظام پرداخت از دامنه شمول قانون خدمات کشوری مستثنی شده‌اند.
 
این گروه از بازنشستگان تابع آیین نامه مربوط به خود با عنوان "آیین نامه اداری واستخدامی کارکنان غیرهیات علمی" دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، پژوهش و فناوری، وزارت علوم هستند. طی دو سال گذشته به دلیل شامل نشدن مفاد تصویب نامه هیات وزیران در مورد این گروه از بازنشستگان، از دریافت هرگونه افزایشی تحت عنوان همسان‌سازی حقوق بازنشستگان محروم شدند.
 
برای رفع تضییع حق این گروه از بازنشستگان همزمان با تهیه و ابلاغ جداول مربوط به همسان‌سازی حقوق، از جمله امتیاز گروه‌های شغلی ۲۰ گانه موظفین و بازنشستگان، پرداخت کارکنان دولت مصوب ۱۳۷۰ و قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۹، جدول ویژه‌ای برای این گروه که از آیین نامه مختص خود این گروه، به دلیل هیات امنایی بودن دانشگاه‌ها تبعیت می‌کنند، تهیه و تنظیم شود تا در عمل امکان مقایسه عادلانه این عده با کارکنان شاغل و همتراز فراهم شود.»
 
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :