١٣٩٩/٠٥/١١ ٥:٤٣ ب ظ
کد خبر : ٥٣٣٠٢٧
دختر رئیس جمهور عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی شده است؟
اقتصاد ایران آنلاین: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره ماجرای مبهم درج نام دختر رئیس‌جمهور به عنوان عضو هیئت‌علمی این دانشگاه توضیحاتی ارائه کرد. توضیحاتی که همچنان برخی ابهامات را پابرجا نگه می‌دارد.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پاسخ به گزارشی با عنوان "دختر روحانی عضو هیات علمی شهید بهشتی شد؟ " توضیحاتی ارسال کرده است. متن این توضیح به شرح ذیل است:

با سلام و احترام

ضمن تشکر از همراهی‌ها وتقدیر از فعالیت‌های آن خبرگزاری محترم، پیرو درج گزارش اختصاصی تحت عنوان: (دختر روحانی عضو هیات علمی شهید بهشتی شد؟) بر اساس اعلام معاونت آموزشی دانشگاه و بررسی به عمل آمده در دانشکده فن آوری نوین پزشکی به استحضار می‌رساند:

خانم دکتر مریم روحانی فارغ التحصیل رشته دکترای زیست فناوری پزشکی از انستیتو پاستور ایران می‌باشد که پس از فارغ‌التحصیلی درخواست گذراندن تعهدات قانونی خود را در آذرماه سال ۹۸ به دانشکده‌های فن آوری‌های نوین پزشکی دانشگاه ارائه داده‌اند.

پس از ارزیابی سوابق تحصیلی و تحقیقاتی نامبرده در دانشکده مذکور درخواست ایشان جهت شروع خدمت در گروه مهندسی بافت و علوم سلولی کاربردی با نظر موافق به معاونت آموزشی دانشگاه اعلام می‌گردد، معاونت آموزشی دانشگاه نیز بر اساس ماده ۱۴ آیین‌نامه اداری و استخدامی اعضاء هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور و همچنین بخشنامه شماره ۳۵۷۳/۵۰۰/د معاونت آموزشی وزارت متبوع به مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت منعکس می‌کند و پس از آن مرکز امور هیات علمی وزارت متبوع طی نامه شماره ۴۱۷۸/۵۰۶/د مورخ ۲۱/۰۹/۹۸ موافقت خود را جهت انجام تعهدات قانونی در قالب هیات علمی ایشان به دانشگاه اعلام کرد. برهمین اساس وی جهت گذراندن تعهدات قانونی از تاریخ ۱۸/۱۰/۹۸ به عنوان عضو هیات علمی تعهداتی در دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی شروع به کار نموده است.

قابل ذکر است در حال حاضر تعداد ۲۸۹ نفر از اعضای هیات علمی تعهداتی با شرایط مشابه ایشان در دانشگاه مشغول گذراندن تعهدات قانونی خود می‌باشند و طبق ماده ۱۴ آیین‌نامه اداری و استخدامی اعضاء هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور، مجوزی برای استخدام رسمی آن‌ها نمی‌باشد و به کارگیری متعهدین خدمت مستلزم وجود ردیف سازمانی بلاتصدی و مجوز استخدام به عنوان عضو هیات علمی نمی‌باشد و این افراد صرفاً تعهدات قانونی را در دانشگاه طی خواهند نمود.

بدیهی است پس از پایان تعهدات رابطه کاری این گونه افراد با دانشگاه قطع خواهد شد و صرفاً افرادی به استخدام هیات علمی دانشگاه در خواهند آمد که در فراخوان جذب اعضاء هیات علمی دانشگاه شرکت نمایند.
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :